Breaking News
Home / Sport (page 51)

Sport

Fitim Sadriji me Zvicrën përballë Brazilit

Santos/Brazil, me 26 Janar 2018 Kombëtarja e Zvicrës e Futbollit në Rërë, nesër dhe pasnesër me 27 dhe 28 Janar, do të jetë mysafir i Kampionit të Botës, Brazilit. Për zviceranët do të luaje edhe futbollisti shqiptar, Fitim Sadriji, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ndeshjet do të luhen në qytetin e …

Read More »

Albin Sadrijaj rikthehet te FC Zürichu

Cyrih, me 25 Janar 2018 Albin Sadrijaj, është rikthyer në Super Ligën e Zvicrës, te FC Zürichu, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Njëzet vjeçari Sadrijaj në sezonin vjeshtor kaloi nē ekipin e Ligës së Dytë të Zvicrës, Challenge League, te FC Wohlleni ku zhvilloi vetëm një ndeshje ndaj FC Aaraus. Për …

Read More »

Zvicra do ta nis me Islandën dhe do ta mbaron me Belgjikën

Lozanë, me 24 Janar 2018 Zvicra do të zhvilloje katër ndeshje në UEFA Ligën e Kombeve në vjeshtën e 2018-ës. Në grupin me Belgjikën dhe Islandën, Zvicra do ta nis islandezët që ishin befasia e Kampionatit Europian Francë 2016. Ndeshja do të luhet me 8 Shtator 2018 në Zvicër. Ndeshjen …

Read More »

Shqipëria do ta nis me Izraelin, ja kalendari i ndeshjeve

Lozanë, me 24 Janar 2018 Shqipëria ndeshjen e parë në UEFA Ligën e Kombeve do ta zhvilloje ndaj Izraelit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch Loja do të luhet me 7 Shtator 2018, me fillim në ora 20:45. Ndeshja e dytë do të luhet mbas tre ditëve, me 10 Shtator në Skoci. …

Read More »