Breaking News
Home / Sport (page 52)

Sport

FC Besa Biel/Bienne përfocohet me tre futbollistë me përvojë

Biel/Bienne, me 23 Janar 2018 Drejtuesit e klubit të futbollit Besa nga Biel/Bienni e kanë shfrytëzuar më së miri afatin kalimtar të Janarit, duke u përforcuar me tre futbollistë me përvojë nga Liga e 2-të. Menxheri i FC Besës, Agron Velija në prononcimin Ekskluziv për RadioVala dhe Albsport.ch, tha se …

Read More »

Mr.Futboll, ekipi Fitues i turneut të FC Dardanisë së Baselit

Basel, me 21 Janar 2018 Ka përfunduar turneu i 3-të Tradicional në Futsal organizuar nga FC Dardania në Basel dhe fitues ka dalë ekipi Mr. Futboll, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Vendin e dytë dhe të tretë e kanë fituar FC Kosova dhe Klybeck Cafe&Bar. Ekipi më ferplay është zgjedhur Papa …

Read More »

Ekipi i Dardanisë ka nisur me përgatitjet për pranveror (Video)

Basel, me 18 Janar 2018 Ekipi i FC Dardanisë së Baselit nën drejtim të trajnerit, Kurtishi i ka nisur përgatitjet për sezonin pranveror në Ligen e Dytë të Zvicrës Veriperëndimore, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Punë e madhe e stafit teknik në krye me Trajnerin Cimran Kurtishi. Faleminderit Stafit Teknik faleminderit …

Read More »