Breaking News
Home / Sport (page 60)

Sport

Ndeshjen Zvicër – Shqipëri e përcjellni 1215 tifozë

Ndeshjen midis Kombëtareve të futbollit të Zvicrës dhe Shqipërisë, në Tissot Arena në Biel kanë ardhur për ta përcjellë 1215 tifozë, kumtuan nga shërbimi i Stadiumit. Një numër i konisedrueshëm janë edhe tifozë shqiptarë. 2,216 total views, no views today

Read More »

Mbyllet pjesa e parë, Zvicra 2:1 Shqipëria

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen kualifikuese për Kupën e Botës, midis Kombëtares së Femrave të Zvicrës dhe Shqipërisë. Zvicra ka epërsinë 2:1 me golat Florijana Ismailit të shënuar në minutën e 8 dhe Ramona Bachmann në minutën e 35-të. Për Shqipërinë shënoi Qendresa Krasniqi në minutën e 29-të. Në …

Read More »

Rasti më i mirë i Shqipërisë nga Megi Doci

Pas pranimit të goli, vajzat shqiptare e kanë zhvendosur lojën nga gjysmëpjesa e tyre në pjesën gjysmëfushën e Zvicrës. Rastin më konkret për shënim Shqipëria e kishte në minutën e 21 pas goditjes nga distanca të futbolliste Doci. 1,164 total views, no views today

Read More »

Fillon ndeshja Zvicra – Shqipëria (Foto)

19:10 Në Tisot Arena ka nisur ndeshja midis Zvicrës dhe Shqipërisë. Zhvillohet minuta e 5-të. Vendaset janë duke i dominuar minutat e para të takimit. Zviceranet luajnë me fanellat e Kuqe ndërsa Vajzat Shqiptare me të bardha. ( 1,088 total views, no views today

Read More »

Formacioni Shqipërisë

1 Zani Marigona Torhüter 3 Curraj Arbenita Rechter Aussenverteidiger 4 Rrahmani Albina(C) Rechter Innenverteidiger 5 Bajraktari Arbiona Linker Innenverteidiger 16 Gjini Lucie Linker Aussenverteidiger 6 Maliqi Sara Rechter MF-Spieler 9 Morina Geldona MF-Spieler 18 Franja Ezmiralda Linker MF-Spieler 20 Krasniqi Qendresa Rechte Sturmspitze 10 Velaj Furtuna Sturmspitze 11 doci Megi …

Read More »

Formacioni i Zvicrës

1 Thalmann Gaëlle Torhüter 9 Crnogorcevic Ana-Maria Rechter Aussenverteidiger 14 Kiwic Rahel Rechter Innenverteidiger 15 Stierli Julia Linker Innenverteidiger 5 Maritz Noelle Linker Aussenverteidiger 13 Wälti Lia(C) Rechter Aussen-MF-Spieler 22 Bernauer Vanessa Rechter Innen-MF-Spieler 18 Calligaris Viola Linker Innen-MF-Spieler 6 Reuteler Géraldine Linker Aussen-MF-Spieler 10 Bachmann Ramona Rechte Sturmspitze 17 …

Read More »