Breaking News
Home / Sport (page 7)

Sport

FC Tetova e Basel-it e arrin qëllimin, do të fillon të garoj nga Liga e 5-të e Zvicrës Veriperëndimore

E Shtunë, 29 Dhjetor 2018 Viti 2018-të për FC Tetovën e Basel-it përfundon me sukses historik. Klubi shqiptar i themeluar në vitin 2017-të, arriti gjatë një viti të shënoje dy sukses, dy arritje dhe synime. Fillimisht gjatë verës, FC Tetova u shpall Kampion i Zvicrës në Seria B SFFS (Firmat …

Read More »

Kontrollet e Antidopingut të Zvicrës për Sefer Seferin edhe njëherë negative

E Premte, 28 Dhjetor 2018 Një muaj më parë, boksierin shqiptar Sefer Seferin, befasishëm në orët e mëngjesit e vizituan nga Antidopingu i zviceran, ndërsa një muaj më vonë, ai ka pranuar edhe rezultatin. Kontrollet kanë qenë edhe njëherë negative, pra në të mirë të Seferit, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com …

Read More »

Egzon Maliqaj vitin e parë në boksin Profesional e mbyll me Fitore (Foto)

E Mërkurë, me 26 Dhjetor 2018 Egzon Maliqaj në pranverën e këtij viti debutoi në boksin Profesional. Në sfidë e katërt dhe të fundit të vitit 2018, boksieri 27 vjeçar, fitoi përballë kundërshtarit të tij ukrainas, Roman Zichenko, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Boksieri shqiptar e dominoi lojën dhe …

Read More »

Akademia e futbollit “Ali Demi” do ta përfaqësoje Kosovën në turneun CSI Talent Cup U11 në Gjenevë

E Diel, me 23 Dhjetor 2018 Akademia e futbollit “Ali Demi” nga Tirana, fitues i titull Uhilas Talent Cup U11 në Ferizaj të zhvilluar me 1 dhe 2 Dhjetor, do ta përfaqësoje Kosovën në turneun prestigjioz CSI Talent Cup U11, që me 16 dhe 17 Shkurt të vitit 2019, do …

Read More »

35 gola në vitin 2018 nga futbollistët shqiptarë në Kampionatin e Zvicrës

E Shtunë, me 22 Dhjetor 2018 Futbollistët shqiptarë që luajnë në kampionatin e Zvicrës në Futboll shkëlqejnë dhe janë mjaftë të dobishme për skuadrat ku luajnë. Nga sezoni në sezon po shndërrohen bartës të ekipeve, madje edhe të ekipeve më të mira në Zvicrës, si Basel-i, FC Zürich-u, Sioni-i dhe …

Read More »

FFM: “SHKËNDIJA” YLL I GALA MBRËMJES (Video)

Ibraimi dhe Bardhi më të mirët e vitit E Shtunë, me 22 Dhjetor 2018 Federata e futbollit të Maqedonisë mbrëmë në Teatrin Kombëtar maqedonas, në një gala mbrëmje shpalli më të mirët për këtë vit, që vërtet u përcoll me suksese shumë të mëdha në nivel të kluabeve, ashtu edhe …

Read More »

Mbi 10% të golave në SFL Zvicër u realizuan me asistimet e futbollistëve shqiptarë

E Enjte, me 20 Dhjetor 2018 Në gjysmën e muajit Dhjetor të vitit 2018, përfundoi sezoni vjeshtor në Super Ligën e Zvicrës në Futboll. Kontributi angazhimi i futbollistëve shqiptarë ishte i theksuar, qoftë me paraqitje në lojë, asistime të golave, por edhe të golave të shënuar. Nga gjithsejtë 320 gola …

Read More »

Mbrojtësi Albia Sadrijaj deri në Qershor te SC Kriens-i

E Mërkurë, me 19 Dhjetor Qendër mbrojtësi shqiptar i FC Zürich-ut, Albin Sadrijaj është huazuar te SCKriens-i në kategorinë e dytë të Zvicrës, Challenge Ligë, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.Sadrijaj në klubin nga Luzerni do të qendroj deri në Qershor të vitit tëardhshëm. Njëzet e një vjeçari Sadrijaj ka …

Read More »

Video – Benjamin Kololli me tre goditje e shpërthen çatinë e kabinës së FC Zürich-ut

E Diel, me 16 Dhjetor 2018 Benjamin Kolollin jemi mësuar që çdo fundjavë ta shohim me gola dhe asistime në kampionatin zviceran, por java e 18-të ishte ndryshe, jo e mirë, njofton albinfo.ch, përcjell radiovala.com dhe albsport.ch.Mesfushori shqiptar u zëvendësua në minutën e 64-të nga trajneri Ludovic Maginin i FC …

Read More »
Foto: Patrick Blatter (Blaetti.com)

Arnold Gjergjaj me përkushtim triumfon kundër boshnjakut Tintor

  E Diel, 16 Dhjetor 2018 Foto: Patrick Blatter (Blaetti.com) Arnold Gjergjaj është fitues në duelin me boshnjakun Mirko Tintor, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Të shtunën në mbrëmje, boksieri shqiptar Gjergjaj, pas stërvitjeve të gjata dhe me plotë përkushtim, pa mos i dhënë aspak shansin kundërshtarit boshnjak Tintor, …

Read More »