Breaking News
Home / Sport (page 70)

Sport

Drenusha Sejdijaj dhe Alma Pollozhani zënë Vendin e 3-të me Zvicrën në Kampionatin Botëror të Karatesë Shotokan (Video)

Treviso, me 24 Shtator 2017 Dy karateistet shqiptare të Zvicrës, Drenusha Sejdijaj dhe Alma Pollozhani kanë fituar Vendin e Tretë me shtetin helvetik në Kampionatin Botëror të Karatesë Shotokan, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Dy nga katër karateistet e Zvicrës në ekipin i vajzave ishin edhe Alma Pollozhani dhe Drenusha …

Read More »

Të Dielën, FC Kosova – FC Höngg

Cyrih, me 29 Shtator 2017 Të Dielën me fillim në ora 15:30, në Stadiumin në Buchlern, FC Kosova zhvillon ndeshjen e radhës Kampionale në Ligën e Parë të Zvicrës. FC Kosova përballë do ta ketë FC Höngg.   3,507 total views, no views today

Read More »

KF Skënderbeu nxjerr barazim me Young Boysin zviceran

Elbasan, me 28 Shtator 2017 Ndeshja e dytë për KF Skënderbeun në garat e Europa Ligës ka përfunduar me barazim 1:1 përballë ekipit zviceran nga Berna, BSC Young Boys. Në Elbasan Arena, Skënderbeu dhe Young Byosi ndanë pikët. Ishte ekipi shqiptar që kaloi në epërsi në minutën e 65 me …

Read More »

Ylli Rashiti shënon fitoren e 9-të në Boksin Profesional

Frauenfeld, me 23 Shtator 2017 Boksieri shqiptar i peshave të rënda, Ylli Rashiti ka shënuar fitoren e 9-të në Boksin Profesional, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch. 25 vjeçari Rashiti në Festhalle në Frauenfeld, ka mposhtur ukrainasin, Artem Redko i cili ka 21 fitore, 8 humbje dhe 3 barazime. E ndërkaq …

Read More »

Sazan Memedi për 40 sekonda e shtriu për toke kundërshtarin (Video)

Frauenfeld, me 23 Shtator 2017 Ndeshja e radhës e Kik Boksierit gostivaras, Sazan Kimbo Memedi zgjati vetëm 50 sekonda. Para publikut në Festhalle në Frauendeld të Zvicrës, “Kimbo”, pa mos u bërë një minutë i plotë i lojës e rrëzoi në dysheme kundërshtarin e tij, Georgia Vlahodimos, shkruajnë Radio Vala …

Read More »

UEFA Nations League regulations approved

UEFA confirms the final competition rules and regulations for the UEFA Nations League. September 2017 037 – New competition will promote more competitive national team football matches. UEFA today confirmed the final competition rules and regulations for the UEFA Nations League, less than a year before the first match is …

Read More »