Breaking News
Home / Sport (page 8)

Sport

Akademia e KF Gostivarit mori pjesë në turneun prestigjioz OB Hallenmasters në Zvicër

E Premte, me 14 Dhjetor 2018 Akademia e KF Gostivarit me dy grup moshat U11 dhe U12 morën pjesë në turneun prestigjioz OB Hallenmasters, që me datë 7-të dhe 8-të Dhjetor u zhvillua në Basel të Zvicrës, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Në këtë turne, përveç akademisë së Gostivarit …

Read More »

Mirlind Kryeziu mbetët te FC Zürich-u deri në vitin 2022

  E Premte, me 7 Dhjetor 2018 Mbrojtësi shqiptar, Mirlind Kryeziu dhe ekipi i FC Zürich-ut, janë marr veshtë që të zgjasin kontratën e bashkëpunimit deri në verën e vitit 2022, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch Kryeziu i ka kaluar të gjitha nivelet me ekipin e tij aktual. Në …

Read More »

Ensar Huruglica, i dyti në listën e golashënuesve në kampionatin U16 në Zvicër (Video)

  E Hënë, me 12 Dhjetor 2018 Ensar Huruglica, mesfushori i talentuar shqiptar i SC Kriens-it (LU), renditët i dyti në listën e golashënuesve në kampionatin U16 të Zvicrës, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Pesëmbëdhjetëvjeçari Huruglica është golashënuesi më i mirë në ekip, me 10-të gola dhe i dyti …

Read More »

Tenisti shqiptar Jasin Jakupi kualifikohet në kampionati Zviceran

  E Mërkurë, me 4 Dhjetor 2018 Tenisti shqiptar Jasin Jakupi është kualifikuar në kampionatin e Zvicrës, në kategorinë U18, që nga data 11-13 Janar 2019, do të mbahet në Kriens të Luzernit, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “Me ndihmën e Zotit dhe tri loja te fituara dhe Jasini …

Read More »

Goli i parë për Mirela Jakupin këtë sezon, Ismaili luan vetëm 45 minuta

E Hënë, me 3 Dhjetor 2018 Sulmuesja shqiptare e klubit nga Gjeneva, Servette FC Chênois Féminin, Mirela Jakupi e ka shënuar golin e parë në sezonin 2018/19 në ligën e Zvicrës të futbollit të Femrave, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Mirela Jakupi e realizoi golin e dytë për ekipin …

Read More »

Ukë “Wolf” Smajli rikthen medaljet e arta, shpallet Kampion i Zvicrës (Foto)

  E Premte, me 7 Dhjetor 2018 Boksieri shqiptar, Ukë Smajli dy vjet pas pezullimit dhe lëndimit është rikthyer fuqishëm, duke u -shpall Kampion i Zvicrës për herë të 7-të, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Ukë “Wolf” Smajli nga klubi NAB Frenkendorf e fitoi kundërshtarin e tij, Georgi Krilov …

Read More »

Ajeti e shënon golin e 7-të, Kololli e regjistron asistin e 4-t

E Diel, me 2 Dhjetor 2018 Albian Ajeti e ka shënuar edhe golin e radhës dhe 7-in në Super Ligën e Zvicrës në Futboll, por vazhdon seria e dobët e Baselit, njofton Albinfo.ch, pëcjellin radiovala.com dhe albsport.ch Nën kampionët u mundën 1:3 nga kampionët aktual, BSC Young Boys-i. Me Ajetin …

Read More »

Kllokoqi: E kam shënuar golin më të mirë në karrierë, do isha krenar nëse zgjidhet më i mirë në Zvicër

E Shtunë, me 1 Dhjetor 2018 Mbrojtësi shqiptar i FC Rapperswil-Jonas, Egzon Kllokoqi ndjehet i lumtur që të premten në mbrëmje e ka shënuar golin më të mirë në karrierë në ndeshjen kundër Vaduz-it. Në prononcimin Ekskluziv për Albinfo.ch, radiovala.com dhe albsport.ch, mbrojtësi shtatlartë, Egzon Kllokiqi thotë se nëse ky …

Read More »

Me tre golat e futbollistëve shqiptarë, FC Rapperswil-Jona siguron barazim (Video)

E Premte, me 30 Nëntor 2018 Një mbrëmje e “çmendur” futbolli është zhvilluar në ndeshjen e parë të javës së 16-të në Challenge ligën e Zvicrës, midis FC Vaduz-it dhe FC Rapperswil-Jona-s. Ndeshja u mbyll me fitore të mysafirëve me rezultat 2:3. Lojtarët e mbrëmjes padyshim se janë tre futbollistët …

Read More »

Arnold Gjergjaj më 15 dhjetor e zhvillon ndeshjen e vitit

E Martë, 27 Nëntor 2018 Boksieri shqiptar i peshave të rënda, Arnold Gjergjaj edhe këtë përfundim të vitit organizon ndeshje kryesore, kësaj here me kundërshtar nga Venezuela, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “Të shtunën më 15 dhjetor 2018 do të boksoj sërish në Grand Casino Basel. Kam kënaqësinë që …

Read More »