Breaking News
Home / Sport (page 80)

Sport

UKSHFZ-ja uron klubet shqiptare të futbollit në sezonin 2017/18

Bernë, me 22 Gusht 2017 Kryesia e Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, urojnë klubet shqiptare në sezonin e ri 2017/18. Në mesazhin e UKSHFZ-së thuhet: “Tashme të gjitha klubet shqiptare të futbollit në Zvicer kanë zhvilluar të pakten ndeshjen e parë të sezonit 2017 – 2018. Veçojmë …

Read More »

FC Besa Biel/Bienne ia “dhuron” fitoren FC Aarberg-ut

Aarberg, me 19 Gusht 2017 FC Besa Biel/Bienne është treguar e pakujdesshme për ta ruajtur epërsinë prej dy golash të mbajtur për 76-të minuta. Ekipi shqiptarë e ka lëshuar shansin të merr tre pikët e para këtë sezon, pasiqë vendasit, FC Aarberg ka përmbysur epërsinë e shqiptarëve dhe në fund …

Read More »

Prishtina Bern e përjetoi humbjen e parë (Video)

Bernë, me 20 Gusht 2017 Një goditje e hershme e Findik nga distanca, ka qenë vendimtare për ti shkaktuar humbjen e parë FC Prishtinës para publikut në Stadiumin Bodenweid në Bernë nga SC Dornach. SC Dornach është ekip që për dy vite në i ka shkaktuar humbje FC Prishtinës në …

Read More »