Sportet luftarake

(Video) Avdyl Salihu, Menaxher dhe Matchmaker i Boksit – Sporti Shqiptar në Mërgim 89 (23.01.22)

Sporti Shqiptar në Mërgim, emisioni i 89-të, kushtuar menaxherit, organizatorit dhe ndërmjetsuesit të ndeshjeve të boksit, sidomos me boksierët shqiptarë në Mërgim, Avdyl Salihut.

Read More

Avdyl Salihu zgjidhet Manager dhe Matchmaker i vitit 2021

Avdyl Salihu është shpallur Menaxher dhe Matchmaker i vitit 2021 nga Federata Profesionale e boksit të Maqedonisë së Veriut “Pro Boxing Macedonia”. Deri tek ky sukses, Salihu ka arritur me…

Read More

Labinot Xhoxhaj me lehtësi e fiton titullin UBO Internacional

Me lehtë se asnjë boksier tjetër shqiptar, Labinot Xhoxhaj ka ngadhënjyer kundër kundërshtarit të tij, Marko Manonnen nga Finlanda. Kjo fitore e cila erdhi pa përfunduar raundi i parë, Labinot…

Read More

Armend Xhoxhaj fiton dy titujt botëror në WBF dhe GBU

Armend Xhoxhaj është një nga fituesit e mëdhenjë në mbrëmjen e boksit të zhvilluar në Pejë. Xhoxhaj është fitues i dy titujve botëror, në WBF dhe GBU, shkruan radiovala.com, transmeton…

Read More

Edmond Zefi është Kampion Bote në UBO për të rinj

Boksieri shqiptar, Edmond Zefi është Kampion Bote për të rinj në UBO (Universal Boxing Organisation). 24 vjeçari Zefi fitoi kundër italianit Christian Mazzon-it, shkruan radiovala.com, transmeton Sporti Shqiptar në Mërgim.…

Read More
Load More