Sporti

FFK-ja organizoi në Zvicër kampin stërvitor për gjeneratën U-15

Jona/SG, me 15 tetor, 2021 – Federata e Futbollit e Kosovës në bashkëpunim me Unionin e klubeve shqiptare të futbollit…

(Video) Zvicra dhe Gjermania potenciali kryesor për FFK-në, me 14 dhe 15 Tetor mbahet kampi stërvitor

Fedrata e Futbollit të Kosovës në bashkëpunim me Unionin e Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër (UKSHFZ) me 14 dhe…

(Video) Fitorja e 7-të në kampionat për FC Besa Biel/Bienne-n, golat dhe rastet për shënim

Golat dhe rastet për shënim nga ndeshja e javës së 8-të në ligën e 2-të Bern/Jura, ndërmjet FC Besës Biel/Beinne…

(Video) Takimi historik, FC Iliria Solothurn – BSC Young Boys – Sporti Shqiptar në Mërgim 75 (27.09.21)

Sporti Shqiptar në Mërgim, emisioni i 75-të kushtuar sfidës historike në futboll, midis FC Ilirisë së Solothurn-it dhe BSC Young…

Me 22 Nëntor në Vjenë mbahet turneu i pavarësisë

Duke respektuar rregullat e pandemisë, në një ambient të përzgjedhur dhe të hapur, dje, më 18.09.2021, nga ora 15:00, u…

FC Kosova Düsseldorf fituese dhe përfaqëson diasporën në kupën Kosovë – Diasporë

Të shtunën që shkoi, më 18 shtator 2021, në Düsseldorf u zhvillua ndeshja finale e ekipeve shqiptare në Gjermani për…

U bë realitet, një ekip shqiptar, FC Iliria u përballë me kampionin e Zvicrës, me BSC Young Boys-in

Solothurn, me 19 Shtator 2021 Një ekip shqiptar përballë një ekipi zviceran nga liga më e mirë e futbollit, është…

19 Shtator 2021, data historike për sportin Shqiptar në Zvicër, Iliria përballë BSC Young Boys-it

Bern, me 16 Shtator 2021 E diela e 19 Shtatorit, do të jetë dita dhe datë që do të shkruajnë…

Bekim Zogaj: Përsëri një eksperiencë e jashtëzakonshme

E Enjte, me 16 Shtator 2021 Bekim Zogaj, gjyqtari shqiptar i futbollit në Zvicër, është duke fituar përvojë të madhe…
Load More