Fillimi | Lajme | Maqedoni | Miat Sadiku kandidat i PDSH-së për komunën e Gostivarit

Miat Sadiku kandidat i PDSH-së për komunën e Gostivarit

 

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) ka promovuar kandidatin e saj për komunën e Gostivarit për zgjedhjet e ardhshme lokale 2013. 

Në kuvendin zgjedhor të mbajtur mbrëmë më Gostivar për kandidat për kryetar komune është zgjedhur Miat Sadiku, me profesion elektroinxhinier dhe me një përvojë në misionet e ndërkombëtarëve në Maqedoni. Ndërsa për bartës të listës së këshilltarëve është caktuar Mujdin Bilalli.

Në këtë kuvend zgjedhor ka marrë pjesë edhe kryetari i kësaj partie, Menduh Thaçi, i cili ka theksuar se PDSH shkon drejt fitores dhe do të jetë fituesevendimtare në Gostivar.

Në komunën e Gostivari, rikandidimin e ka paralajmëruar kryetari aktual Rufi Osmani, ndërsa BDI akoma nuk ka promovuar kandidatin e saj.

PDSH një muaj më parë promovoi për një rikandidim të radhës Sadi Bexhetin për komunën e Tetovës. Javët e ardhshme kjo parti do të vijoj me promovimin e kandidatëve edhe nëpër komunat e tjera. (INA) 

 

  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Votoni këtë tekst
3.78

Komente (0 dërguar):

gjithsej: | shfaqen:

Dërgoni komentin comment

Shkruani kodin e fotos:

Tjera ngaMaqedoni
Previous
image
Rexhepi demanton Jankullovskën: Në polici më kanë pyetur për Goshincën dhe UÇK-në (Video)
Shumë kontradikta mes informatave të ministres së brendshme Jankullovska dhe dëshmisë së njërit prej të arrestuarve në aksionin e mbrëmshëm në Kumanovë.  Ministrja e brendshme ...
image
Aksion policor në Kumanovë, arrestohen tre persona, njëri ish u ushtar i UÇK-ve dhe UÇPMB-së (Video)
Sot pasdite, diku pas  ka ndodhur një aksion policorë në Kumanovë me çrastë janë arrestuar tre persona. Bëhet fjalë për vëllezërit Rexhepi, njëri prej tyre ...
image
NP “Rrugët e Maqedonisë”, do të intervenojnë edhe në rrugën regjionale për në Sërmnovë pas përfundimit të punimeve në rrugën Gradec - Gostivar
Pas riasfaltimit të rrugës regjionale Gradec - Gostivar, Ndërmarrja Publike “Rrugët e Maqedonisë”, do të filloje edhe me rikonstuimin e rrugës regjionale për në fshatin ...
image
“Bomba“ e 25, nuk ka patur asnjë dëshmi për rastin e “Sopotit“, dëshmia është marrë me dhunë
Në bombën e 25 të publikuar nga LSDM-ja dëgjohen biseda telefonike mes funksionarëve shtetërorë, duke zbuluar detaje për rastin e “Sopotit”, për të cilin u ...
image
Të gjitha detalet nga "bomba 24" e LSDM-së
Shkup, 22 prill- Opozita maqedonase me në krye kryetarin e LSDM, Zoran Zaev ka bërë të ditur dy alternativ rreth rastit në Goshincë. “E para ...
image
BDI: Incidenti në Goshincë, akt që dëmton agjendën e shqiptarëve
Bashkimi Demokratik për Integrim përmes një kumtese me shkrim reagoi ndaj incidenteve të sotme që ndodhën në Goshincë. Sipas BDI-së, ato dëmtojnë rëndë agjendën e shqiptarëve ...
image
MPB konfirmon incidentin në fshatin Gushincë, pretendohet që sulmuesit janë nga Kosova
Shkup, 21 prill - Ministria e Punëve të Brendshme e ka konfirmuar incidentin e fundit në fshatin Gushincë të Kumanovës. Sipas zëdhënësit të MPB-së, Ivo ...
image
Ministri i Drejtësisë, Adnan Jashari, në Tiranë takoi homologun Nasip Naço
Ministri i Drejtësisë Adnan Jashari me ftesë të homologut të tij shqiptar z. Nasip Naço, sot ka qëndruar në vizitë oficiale njëditëshe ...
image
Zymberi i shkruan Ahmetit: Është shansi i fundit të mos i humbësh shokët e idealit, të pastrohet partia nga ata që na turpëruan
Ish Komandanti i Policisë Ushtarake të UÇK-së, Abedin Zymberi i shkruan letër të hapur liderit të BDI-së, Ali Ahmeti.    LETËR E HAPUR DREJTUAR Z.ALI AHMETIT Inderuari z. ...
image
Ramiz Merko rizgjidhet kryetar i Degës së BDI-së në Strugë
Sot u mbajt Kuvendi zgjedhor i Degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Strugë. Për kryetar të degës së Strugës me shumicë votash nga delegatët ...
image
Hazbi Lika dorëhiqet nga funksioni Sekretar Organizativ i BDI-së
Deputeti i BDI-së, Hazbi Lika ka dhënë dorëhiqet nga posti Sekretar Organizativ i kësaj partie.   Në vazhdim u sjellim letrën e plotë të Likës drejtuar Kryesisë ...
image
Dorëhiqet Arben Labënishti nga posti Zëvendësministër i Mbrojtës dhe nga postet partiake në BDI
Zëvendësministri i Mbrojtjes, Arben Labënishti ka dhënë dorëheqje nga ky post, por edhe nga gjitha postet tjera partiake në Bashkimin Demokratik për Integrim.    Në vazhdim ju ...
image
ZAEV: Një gjë e di nga përgjimet, se Ali Ahmeti nuk varet dhe nuk ka frikë nga Nikolla Gruevski
Lideri i LSDM-së Zoran Zaev ka thënë sr lideri i BDI-së Ali Ahmeti nuk varet dhe nuk ka frikë prej Nikolla Gruevskit. Ai këto detaje ...
image
Ahmeti takoi Ndihmës Sekretarin Yee dhe Ambasadorin Bailey, të zhvillohen bisedime intensive për tejkalimin e krizës
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka qëndruar sot pasdite në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup ku ka ...
image
Doganat e Maqedonisë për herë të parë ndajnë mirënjohje për një kompani shqiptare
Gostivar, 16 prill – Drejtoria e Doganave e Republikës së Maqedonisë, festoi 23 vjetorin e themelimit, manifestim ky që ndryshe njihet si “Dita e Doganave”, ...
Next
SPORT

Argjend Beqiri: Fitore e pastër e KF Gostivarit, lojtarët e dhanë maksimumin, nuk duhet të ndalemi

image
KF Gostivari mori një fitore të madhe dhe të rëndësishme 2:0,para publikut vendas përballë Makedonija Gjorçe Petrov. Me këtë fitore KF Gostivari u kthye në ...
Më tepër

Shkupi siguroi kthimin në Ligën e parë

image
Skuadra e Shkupit ka siguruar kthimin në elitën e futbollit të Maqedonisë, 4 xhiro para fundit, duke mundur Napredokun me rezultatinn 8:0, ndërsa skuadra e ...
Më tepër

Fitore e madhe e KF Gostivarit ndaj Makedonijas, bardhë-blutë gostivaras kthehen vend të tretë

image
KF Gostivari mori një fitore të madhe dhe të rëndësishme 2:0,para publikut vendas përballë Makedonija Gjorçe Petrov. Me këtë fitore KF Gostivari u kthye në ...
Më tepër

Maliq Beluli për ndeshjen ndaj Makedonijas: Gostivari është ekip më kualitativ, pikët do ti marrim ne

image
Mesfushori Maliq Beluli pret që tre pikët ti fitoje KF Gostivari ndaj Makedonija Gj.P, pasi është ekip më kualitativ dhe më kompakt. “Është një derbi i ...
Më tepër