Breaking News
Home / Tag Archives: Lajme

Tag Archives: Lajme

Ministrija e Shëndetsisë demanton spekulimet e plasuara ne opinion

Me 16.07.2018 ne ora 13 u hap tenderi për furnizimin e testeve dhe reagensave biokimik,imunologjik,hematologjik etj, me numër shpallje 16/2018 me afat te caktuar,a deri te afati i fundit ka pas veq një ofertues.Ne hapjen e dokumentacionit kanë marë pjesë edhe nga kompanitë tjera si dhe nga sektori civil. Për …

Read More »

Në rajonin planorë Lindor do të financohen 11 projekte të reja

Ministri për vetëqeverisje lokale Suhejl Fazliu në mbledhjen të Këshillit për zhvillimin e rajonit Lindor: Ministria nga buxheti financon 11 projekte në rajonin e Lindor në vlerë prej 34 milion denarë, ndërsa me mjete nga BE-ja do të financohet edhe në tetë rajone planore dhe në 30 komuna me vlerë …

Read More »

Trump sulmon Bashkimin Evropian pas gjobës 5 miliardë dollarëshe ndaj Google

Presidenti i Komisionit Evropian Jean-Claude Juncker pritet të takojë Trump në Shtëpinë e Bardhë të Mërkurën e ardhshme ku edhe do të diskutojnë rreth tregtisë dhe problemeve të tjera. Presidenti Amerikan Donald Trump kritikoi ditën e Enjten Bashkimin Evropian duke thënë se po përfiton nga SHBA duke gjobitur kompanisë e …

Read More »

Tirana zgjohet me shpërthim eksplozivi

Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur në Tiranë në orët e para të mëngjesit të së premtes. Lënda plasëse ka shpërthyer në rrugën Ymer Kurti. Eksplozivi ishte vendosur në qepenin e dyqanit në pronësi të shtetases me iniciale D.L. Policia po punon për identifikimin e autorëve. (Burimi:Top Channel) 368 total views, 1 views …

Read More »

Ky është shqiptari i parë fitues i medaljes para 85 viteve!

Milaim Pelivani Duhet më shumë kujdes të shfletohet historia sportive. Shqiptarët gjithmonë janë shquar në sportet luftarake. Xhudistja Majlinda Kelmendi (e artë në vitin 2016), Aziz Salihu, ish boksier (i bronztë 1984), ish-mundësi Shaban Tërstena (i artë në vitin 1984 dhe i argjendtë 1988), ish-mundës Shaban Sejdiu (i bronztë 1984 …

Read More »

Takim koordinues: Fazliu – Spasovski

Ministri për Vetëqeverisje Lokale, Suhejl Fazliu, sot е priti në vizitë ministrin për Punë të Brendshme, Oliver Spasovski, me të cilin biseduan për tema aktuale dhe të sigurisë në vend, luftën kundër krimit dhe korrupsionit dhe zhvillimin e aktiviteteve të koordinuara në interes të vendit dhe qytetarëve “Ministri Fazliu e …

Read More »

Anulohet seanca për vrasjen e katërvjeçarit Almir Aliu nga Kumanova

Seanca kundër 30-vjeçarit Boban Iliq nga Kumanova, i cili dyshohet për vrasjen e katërvjeçarit Almir Aliu, sot u anulua pasi që ekspertët e Klinikës për psikiatri për shkak të obligimeve nuk kanë mundur të marrin pjesë në seancë, kumtoi Gjykata Themelore nga Kumanova. I akuzuari Iliq në seancën e parë …

Read More »