Breaking News
Home / Tag Archives: Sport

Tag Archives: Sport

Gostivari rikthen Antonion

Gostivari vazhdon të bëjë një merkato të mirëfilltë në prag të sezonit të ri në Ligën e Dytë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Pas Fatih Ismailit (FC Shkupi – huazim), Lavdrim Skenderit (Renova), Valon Zeqirit (KEK-u) dhe portierit Artan Iljazi (KF Shkëndija – huazim), drejtuesit e Gostivarit gjatë ditës së …

Read More »

Braziliani Vinicius Jr. zbret në “Bernabeu”, i pranishëm edhe Fenomeni Ronaldo

Legjenda e futbollit brazilian, i cili është shumë i dashuruar nga miliona tifoz të futbollit ane mbanë Botës, Ronaldo, ka habitur gazetarët kur u paraqit sot në “Santiago Bernabeu” gjatë prezantimit të bashkëpatriotit të tij, Vinicius Zhunior nga ana e drejtuesve të Realit të Madridit. Sulmuesi 18-vjeçar kishte arritur marrëveshje …

Read More »

Ujkani largohet nga futbolli Italian, transferohet te Rizespori në Turqi

Pas 11 viteve karrierë, Samir Ujkani largohet nga futbolli italian. Portieri nga Kosova karrierën do ta vazhdoj në elitën e futbollit turk tek skuadra e Rizesporit. Skuadra e rikthyer në elitën e futbollit turk, Rizespor kishte këmbëngulur për transferimin e Ujkanit. E pas disa javëve negociatave marrëveshja mes palëve është …

Read More »

Neymar zbulon të ardhmen e tij

Pas muajsh plot me spekulime, më në fund Neymar ka zbuluar të ardhmen e tij. Sulmuesi brazilian, në një ceremoni të Institutit Neymar Jr. në Sao Paulo, deklaroi: “Unë do të qëndroj në Paris. E kam një kontratë”. “Shtypi ushqeu lajme të rreme dhe shpiku lajme komike. Spekulojnë shumë. Të …

Read More »

Alisson portieri më i shtrenjtë në historinë e futbollit

Alisson Becker është zyrtarisht anëtari më i ri i skuadrës së Liverpool. Ai nënshkruan një kontratë pesë-vjeçare me gjigantin anglez. Liverpool do t’i paguajë Romës plot 75 milionë euro për portierin brazilian, i cili bëhet portieri më i shtrenjtë i historisë së futbollit. (Burimi:Transferimet.net)  742 total views

Read More »

Reali pas dyshes së Monacos

Real Madrid po mendon edhe për sezonin e ardhshëm, ku priten shumë ndryshime në skuadër, largime të mëdha, por edhe afrime. Kështu, sipas gazetës spanjolle ‘Marca’, Los Blancos janë duke menduar të lëvizin për dy yjet që kanë ndihmuar Monacon të jenë në krye të Ligue 1 dhe ta dërgojnë …

Read More »

Griezmann do të luaj për UNITED

Legjenda e futbollit të Francës, Emanuel Petit është i bindur se bashkëkombësi i tij Antoine Griezmann do të luajë për Manchester United në të ardhmen. Ka kohë që flitet se e ardhmja e Griezmann është e lidhur me klubin nga Old Trafford dhe Petit vetëm sa i shton spekulimet për …

Read More »

Shkarkohet Ranieri

Pas rezultateve negative këtë sezon, Ranieri është larguar nga drejtimi i “Foxes”.  Lajmi tashmë është zyrtarizuar edhe nga Leicesteri në faqen zyrtare në internet.  1,573 total views

Read More »