Breaking News
Home / Lajme / (Video) Muslimanë në kryeqendrën e Zvicrës në Bernë shënuan Festën e Kurban Bajramit

(Video) Muslimanë në kryeqendrën e Zvicrës në Bernë shënuan Festën e Kurban Bajramit

Bernë, me 12 Shtator 2016

Në Xhaminë e re në Bernë të Zvicrës u mbajt Manifestimi tradicional i Festës së Kurban Bajramit. Programi filloi me faljen e Namazit të Sabahut, me pas me këndim të Kuranit dhe Ilahive, me Ligjëratën nga Hoxha Festim Xhymshiti, në përfundim me Namazin e Bajramit dhe me mesazhin e Imamit, Reshat Arifi dhe për ta përmbyllur me shpërndarjen e ëmbëlsirave të ndryshme. Në faqen zyrtare të Dritares Informative RADIOVALA në Facebook, u transmetua Drejtpërdrejtë i gjithë programi.

K.S /Radio Vala

12_09_2016_manifestimi_kurban_bajram_xhamia_bern-1_result 12_09_2016_manifestimi_kurban_bajram_xhamia_bern-6_result 12_09_2016_manifestimi_kurban_bajram_xhamia_bern-9_result 12_09_2016_manifestimi_kurban_bajram_xhamia_bern-12_result 12_09_2016_manifestimi_kurban_bajram_xhamia_bern-13_result 12_09_2016_manifestimi_kurban_bajram_xhamia_bern-18_result 12_09_2016_manifestimi_kurban_bajram_xhamia_bern-19_result 12_09_2016_manifestimi_kurban_bajram_xhamia_bern-25_result 12_09_2016_manifestimi_kurban_bajram_xhamia_bern-30_result

6,899 total views, 11 views today

About RV2

Check Also

Dardan Maksutaj shqiptari i parë që shpallet dy herë Kampion i Zvicrës në Futsal

Bernë, me 23 Mars 2019 Futbollisti Dardan Maksutaj, është shqiptari i parë që dy herë, …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: