Breaking News
Home / Lajme / Prej nesër ndryshim i motit

Prej nesër ndryshim i motit

Shkup, 25 tetor 2016
Nesër nga orët e pasdites, kryesisht në veri dhe lindje, do të ketë reshje të përkohshme të shiut. Reshje të dobëta të kohëpaskohshme do të ketë edhe të enjten, ndërsa nga orët e pasdites dhe gjatë natës së të premtes reshjet kohëpaskohe do të jenë më intensive, njoftoi Drejtoria e Punëve Hidrometeorologjike.
Nga e mërkura pasdite do të fillojë të fryjë erë veriore, e cila në ditët në vijim kohëpaskohe do të përforcohet dhe do të shkaktojë ulje të konsiderueshme të temperaturës për dhjetë gradë në krahasim me të sotmen.
Për shkak të uljes së ajrit të ftohtë nga veriu gjatë natës të së premtes dhe të premten paradite në malet më të larta në pjesën veriperëndimore të vendit reshjet do të kalojnë në borë.
Nga e premtja vijon periudhë e motit stabil, të thatë dhe më i ftohtë me temperatura të mëngjesit të cilat në disa vende do të ulen edhe nën zeron. /Radio Vala

956 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër (6) të ftuar drejtuesit e UKSHFZ-së

Kryetari dhe Nënkryetari i Unioni i Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, Feti Demoli dhe …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: