Home / Lajme / FC Diaspora e Delemontit i afrohet vendit të parë, Bujar Bega shënon golin fitues

Delemont, me 26 Tetor 2016

FC Diaspora e Delemontit është çështje javësh kur do të jetë lider në tabelën e klasifikimit në Ligën e 3-të të futbollit Bern/Jura (Grupi i 7-të). Në ndeshjen e dhjetë, FC Diaspora si mysafir ka fituar FC Courrendlin me rezultat 1:2. Epërsia e hershme e FC Diasporës me golin e Kadri Hamzës ka dhënë sinjalin se ekipi shqiptar në këtë takim ka synim vetëm tre pikëshin. Por, vendasit barazuan shpejtë në minutën e 9-të me golin e Francesco Caramanna. Ky gol u dha motiv futbollistëve të FC Diasporës për të kërkuar golin e fitores deri në fund të takimit. Bujar Bega goditi për fitore në minutën e 75-të.

Bega në prononcimin për Albsport.ch, shprehu gëzimin që ekipit të tij FC Diasporës i ka sjellë fitore me golin e shënuar.

“Ndjehem i kënaqur që shënova golin e fitores. Me këtë fitore iu kemi afruar 4 pikë vendit të pare. Ndjehem i kënaqur se ia kam dhënë fitoren ekipit tim që ka lojtarë shumë të mrekullueshëm . I falënderoj edhe tifozët e FC Diasporës”, tha Bujar Bega, mesfushor ofanziv i FC Diasporës i cili këtë sezon ka shënuar katër gola për ekipin e tij.

Vendi i parë tanimë është shumë afër për FC Diasporën. Vetëm katër pikë është mbas vendit të parë dhe vetëm një mbas vendit të dytë.