Breaking News
Home / Lajme / MPJ: Nuk ka qytetarë të lënduar të Maqedonisë në serinë e tërmeteve në Itali

MPJ: Nuk ka qytetarë të lënduar të Maqedonisë në serinë e tërmeteve në Itali

Shkup, 27 tetor 2016
Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë në bazë të informacioneve, me të cilat disponon deri më tani kumtoi se nuk ka qytetarë të lënduar të Maqedonisë në serinë e tërmeteve që dje janë regjistruar në Italinë qendrore, nga të cilët më i fuqishmi ka qenë me magnitudë prej 6,1 ballëve sipas Rihterit.
Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë u bën thirrje të gjithë të interesuarve për pyetjet e ndërlidhura me sigurinë e qytetarëve të Maqedonisë, të cilët momentalisht ndodhen në Itali, të drejtohen në telefonat е kujdestarisë në Ambasadën e Maqedonisë në Romë ose në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Maqedonisë.
Persona për kontakt:
Ministria e Punëve të Jashtme: Silvana Ivanovska
Telefon Mobil: +38972 239 052
E-mail: silvana.ivanovska@mfa.gov.mk

Ambasada e Republikës së Maqedonisë në Romë:
Emilia Nikolovska
Telefon Mobil: 00393889050310
Semra Ramadani Alimi
Telefon Mobil: 00393485273136
Adresa: Via Bruxelles 73/75, 00198 Romë
E-mail: rome@mfa.gov.мk. mb/mp/09:49
/Radio Vala

1,115 total views, 2 views today

About RV2

Check Also

(Video) Karateistet Alma Pollozhani, Drenusha dhe Diellza Sejdijaj në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër

Grenchen, me 27 Janar 2020 Për herë të parë në emisionin javor Sporti Shqiptar në …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: