Breaking News
Home / Lajme / SAZAN MEMEDI E NOKAUTOI, LUCA KINDLHOFERIN, TRE HERË E RRËZOI NË DYSHEME

SAZAN MEMEDI E NOKAUTOI, LUCA KINDLHOFERIN, TRE HERË E RRËZOI NË DYSHEME

Cyrih, me 29 Tetor 2016

Edhe pse pritej të jetë një luftë jo e lehtë për KikBoksierin gostivaras në Zvicër, Sazan Kimbo Memedi, megjithatë me shumë lehtësi arriti që tre herë ta rrëzoje në dysheme kundërshtarin e tij, Luca Kindlhofer dhe akoma pa mos mbaruar raundi i parë ta fitoje ndeshjen me KO.

Ndeshja e Kategorisë +95 kilogram midis KikBoksierit Sazan Memedi nga Klubi Frizur Gym dhe Luca Kindlhofer nga Berna, u zhvillua në Sallën e Sporteve Gries në Volketswil të Cyrihut.

Për Sazan Memedin kjo ishte fitore e rëndësishme që i hap rrugë që gjatë muajit Dhjetor të zhvilloje një meç për Titull.

Gazetari i Albsport.ch dhe RadioVala.com i ndoqi shumicën e ndeshjeve në Mbrëmjen e Luftërave në KikBoks dhe Boks ku ka zhvilluar disa Intervista ekskluzive me sportistë shqiptar pjesëmarrës në këtë mbrëmje.

K.Selimi /Albsport.ch /Radio Vala

1,459 total views, 1 views today

About RV2

Check Also

(Video) Karateistet Alma Pollozhani, Drenusha dhe Diellza Sejdijaj në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër

Grenchen, me 27 Janar 2020 Për herë të parë në emisionin javor Sporti Shqiptar në …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: