Breaking News
Home / Lajme / Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në hapjen e investimit amerikan në Zonën ekonomike të Tetovës

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në hapjen e investimit amerikan në Zonën ekonomike të Tetovës

Tetovë, 3 Nëntor 2016
Në Zonën ekonomike zhvillimore në Tetovë sot do të bëhet hapja e investimit të parë amerikan. Kompania Lear Corporation pritet të bëjë promovimin e fabrikës, e cila deri në vitin e ardhshëm do të bëjë punësimin e rreth tre mijë personave.
Në këtë event të hapjes solemne pritet të pranishëm të jenë shumë personalitete të njohur, mes tyre edhe kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ambasadori amerikan Xhes Bejli, si dhe personalitete të tjerë.
Me këtë rast fjalim rasti do të mbajë edhe ministri i Ekonomisë Driton Kuçi
Lear Corporation është kompani që prodhon ulëse dhe pajisje elektronike për automobila. Fabrika në Zonën industriale në Tetovë është e 235-ta në botë, ndërsa vendi ynë është i 35-ti ku ata investojnë. /Radio Vala

796 total views, 1 views today

About RV2

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër (6) të ftuar drejtuesit e UKSHFZ-së

Kryetari dhe Nënkryetari i Unioni i Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, Feti Demoli dhe …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: