Breaking News
Home / Lajme / Gostivar / Njësiti territorial kundër zjarreve në Komunën e Gostivarit, u pajis me hidraulikë për shpëtim në aksidente komunikacioni

Njësiti territorial kundër zjarreve në Komunën e Gostivarit, u pajis me hidraulikë për shpëtim në aksidente komunikacioni

Gostivar, me 7 Nëntor 2016
Sot, njësiti territorial kundër zjarreve në Komunën e Gostivarit, u pajis me hidraulikë për shpëtim në aksidente komunikacioni, si prerës hidraulik, shpërndarës dhe shtrëngues hidraulik.
Shefi i kabinetit, z. Bashkim Hasani në emrin e kryetarit Nevzat Bejta dhe qytetarëve të Gostivarit, falënderoi drejtorin e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim Shaban Saliu, si dhe zëvendësdrejtorin z. Ekrem Zendeli për donacionin e dhuruar.
Hasani u shpreh që këto pajisje janë të mirëseardhura nga fakti që do të shërbejnë në punën e zjarrfikësve të Gostivarit në intervenime në raste aksidentesh në komunikacion.
Pajisjet e tilla, tha Hasani, do të ndihmojnë zjarrfikësve e Gostivarit që të arrijnë sa më shpejt të nxjerrin pasagjerët nga automjetet e aksidentuara.
“Uroj që të mos përdoren asnjëherë dhe të mos kemi aksidente tragjike, por posedimi i këtyre pajisjeve është më se e nevojshme për çdo të papritur”, tha Hasani. /Radio Vala

 1,991 total views,  4 views today

About RV2

Check Also

(Video) Bashkëbisedim me Besim Bublicën, Drejtor Sportiv në FC Dardania Basel, Sporti Shqiptar në Zvicër 25

Sporti Shqiptar në Zvicër, bashkëbisedim me Besim Bublicën, Drejtor Sportiv në FC Dardania Basel Autor …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: