Breaking News
Home / Lajme / FC Tetova e Cyrihut rrëmben vendin e 2. në tabelë

FC Tetova e Cyrihut rrëmben vendin e 2. në tabelë

Cyrih, me 9 Nëntor 2016

Klubi Tetova u ballafaqua me ekipin mysafirë nga Höngu. SV Höngg 3 mbante para ndeshjes vendin e dytë në tabelë kurse FC Tetova e rrëmbeu atë me gjithë forcën që kishte edhe pse në min e 5′ ekipi mysafirë doli në epërsi 0:1, FC Tetova ja dha përgjigjen brenda 15 minuta dhe doli në epërsi me 3:1.

“Në minutën e 35′ sulmuesi ynë Avdilsamet Sacipi i cili shënoi dy gola (min. 17′ dhe 22′) merr një lëndim serioz në gjurin e djathtë, për momentin gjendet në hetim mjekësorë. Pakë para përfundimit të pjesës parë nga një aksion i lansuar nga ekipi mysafirë portieri ynë nuk mundet të rrëmbej topin dhe në momentin e fundit mbron mbrojtësi ynë golin e dytë të mysafirëve dhe kështu mbaron edhe pjesa e parë me rezultat 3:1 për ekipin vendas. Pas fillimit të pjesës së dytë ekipi mysafirë rrëmbeu lojën dhe krijoi disa aksione të rrezikshme ku edhe shkurtoi rezultatin në minutën e 48. për 2:3. FC Tetova luante me rrezikun e barazimit apo të humbjes ndeshjes kundër një ekipe kompakte nga Hönggu, por për fat kjo nuk ndodhi dhe përsëri shënon FC Tetova në min e 53′ 71′ dhe min e 86′ dhe i vendosi kapakun kësaj ndeshjeje. Me këtë fitore të rëndësishme FC Tetova i afrohet me një ndeshje më pakë FC Unterstrass-it 4 pikë afër dhe len hapur garimin për ngjitje në ligën e 3. të Cyrihut”, thotë Basri Xhelili, kryetar i FC Tetova Cyrih.

Ai fton për përkrahje masive të shqiptarëve në rrethinë për mbështetje me 13.11.2016, ora 12:00 me një do të rrëmbejmë edhe e 3 pikët e fundit për gjysmë sezonin e parë dhe do ti afrohemi FC Unterstrass 1 pikë afër.

FC TETOVA i dëshiron sulmuesit tonë me nr. 11 Avdilsamet Sacipi shërim të shpejtë dhe kthim në ekip.

/Albsport.ch
/Radio Vala

1,183 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër 16 me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Zürich

Miq dhe dashamirë të emisionit Sporti Shqiptar në Zvicër, për shkak të përhapjes së virusit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: