Breaking News
Home / Lajme / Zëvendësministri i MPB-së Nuhiu takoi ambasadorin slloven, Jazbec

Zëvendësministri i MPB-së Nuhiu takoi ambasadorin slloven, Jazbec

Shkup, 15 Nëntor 2016
Zëvendësministri i Punëve të Brendshme i Republikës së Maqedonisë Agim Nuhiu në takimin e sotëm me ambasadorin slloven Milan Jazbec tha se bashkëpunimi me institucionet sllovene në fushën policore është me rëndësi për përcaktimet tona për integrimin euroatlantik.
“Sfidat rajonale në lidhje me krizën e refugjatëve dhe terrorizimin e organizuar determinojnë nevojën për thellimin e bashkëpunimit në fushën e sigurisë shtetërore dhe publike midis vendeve të rajonit”, ka theksuar Nuhiu duke shtuar se të dy vendet janë tashmë mike.
Siç theksohet në kumtesë, Republika e Sllovenisë është vendi mik që mbështet fuqishëm Maqedoninë në realizimin e standardeve thelbësore europiane ka thënë Nuhiu. /Radio Vala

810 total views, 1 views today

About RV2

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër 16 me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Zürich

Miq dhe dashamirë të emisionit Sporti Shqiptar në Zvicër, për shkak të përhapjes së virusit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: