Breaking News
Home / Lajme / Revista zvicerane “Luxe”, shpall arkitektin Bujar Nrecaj “Burrin e Vitit”

Revista zvicerane “Luxe”, shpall arkitektin Bujar Nrecaj “Burrin e Vitit”

Cyrih, 29 Nëntor 2016
Revista zvicerane “Luxe” ka shpallur njerëzit më të sukseshëm të vitit, në mesin e të cilëve një vlerësim ka shkuar edhe për arkitektin shqiptar Bujar Nrecaj, i cili është shpallur “Burri i Vitit”, për kategorinë e arkitekturës dhe dizajnit, shkruan KultPlus.
Në këtë vlerësim janë nderuar edhe tre meshkuj të tjerë, të cilët janë mjaft me ndikim në Zvicër, kurse vlerësimi për Nrecajn, sipas përshkrimit të ndarjes së kësaj mirënjiohje, merr bazë sidomos nominimin e Nrecajt për cmimin prestigjioz të arkitekturës “Aga Khan Award for Architecture 2016”, për projektin e tij “Bunateka”. /Radio Vala

4,292 total views, 2 views today

About RV2

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër 16 me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Zürich

Miq dhe dashamirë të emisionit Sporti Shqiptar në Zvicër, për shkak të përhapjes së virusit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: