Breaking News
Home / Lajme / Gostivar / Bejta vizitoi fshatin Koritë, mbështetje absolute për zgjedhjet e së dielës

Bejta vizitoi fshatin Koritë, mbështetje absolute për zgjedhjet e së dielës

Gostivar, me 7 dhjetor – 2016
Një ditë para mbajtjes së tubimit përmbyllës për zgjedhjet e së dielës, kryetari i shtabit komunal zgjedhor të degës së Bashkimit Demokratik për Integrim, Nevzat Bejta vizitoi Koritën dhe takoi banorët e këtij fshati të Malit të Thatë.
Në një atmosferë miqësore, kryetari Bejta potencoi që fshatin Koritë e kishte vizituar disa herë brenda vitit dhe do të vazhdon ta viziton edhe pas zgjedhjeve, sepse, tha Bejta, në mesin e popullatës duhet të jesh edhe kur ka votime edhe kur nuk ka.
“Popullata din të vlerëson politikanët që punojnë në interesin e tyre. Në këtë pjesë kemi realizuar shumë projekte. Punët i bëmë bashkë me ministrat, deputetët dhe drejtorët e zgjedhur nga BDI”, tha mes tjerash kryetari Bejta, i cili pastaj foli gjerë e gjatë për kandidatët e BDI-së nga rajoni i Gostivarit, z. Talat Xhaferi, z. Jamin Sinani, zonj. Mirsada Emini – Asani dhe Branko Manojllovskin”, tha Bejta.
Partitë e tjera, shtoi ai, nuk flasin për ide, projekte dhe platformën e tyre politike, por merren me akuza dhe sulmojnë BDI-në.
Në fund, Bejta ftoi të pranishmit që nesër me fillim prej ora 19:00 së bashku të marrin pjesë në tubimin përmbyllës parazgjedhor të BDI-së në Gostivar që do të mbahet në sheshin e qytetit. Kasam Selimi/Radio Vala

2,564 total views, 2 views today

About RV2

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër 16 me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Zürich

Miq dhe dashamirë të emisionit Sporti Shqiptar në Zvicër, për shkak të përhapjes së virusit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: