Breaking News
Home / Lajme / Stafi i AA Vision e përkrah kandidaturën e Branko Manojlovskit për deputet në Parlamentin e Maqedonisë (Video)

Stafi i AA Vision e përkrah kandidaturën e Branko Manojlovskit për deputet në Parlamentin e Maqedonisë (Video)

Shkup, me 7 Dhjetor 2016

Derisa në Maqedoni, shqiptarët po paguhen nga jashtë për të ndërruar identitetin nga shqiptarë në turq apo arab dhe po formojnë parti me orientim të tillë, në zonën e Rekës po ngjallet lëvizja për rilindjen e shqiptarëve ortodoks të cilët nuk kanë qenë të lejuar që të deklarohen si shqiptarë, shkruan Albanian Amerikan Vision, transmeton Radio Vala.

Ata përjetuan një asimilim të tmerrshëm dhe u detyruan që të deklarohen si sllavo-maqedon.

Tash kemi shqiptaro-amerikanin që po e bart flamurin e khimit të identitetit kombëtar të shqiptarëve ortodoks në Maqedoni. Ai është Branko Tanashi – Manojlovski i cili pas shumë dekadash qëndrimi në SHBA u kthye për ta ngjallur rilindjen shqiptare në ato troje.

Mos paragjykoni por votoni! Më mirë është që t’i ndihmojmë shqiptarët ortodoks të deklarohen për identitetin e tyre kombëtar sesa të ndihmojmë grupe të caktuara që po tentojnë ta humbin identitetin shqiptar!

/Radio Vala

Lidhja e lajmit: https://www.facebook.com/592408104127303/videos/1335670296467743/

3,495 total views, 1 views today

About RV2

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër 16 me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Zürich

Miq dhe dashamirë të emisionit Sporti Shqiptar në Zvicër, për shkak të përhapjes së virusit …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: