Breaking News
Home / Lajme / Gostivar / Në fshatin Vërtok u promovuan dy rrugë të shtruara me pllaka bekatoni

Në fshatin Vërtok u promovuan dy rrugë të shtruara me pllaka bekatoni

Gostivar, me 8 Dhjetor – 2016

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta i shoqëruar nga shefi i kabinetit, Bashkim Hasani qëndruan në fshatin Vërtok dhe bashkë me banorët lokal inauguruan dy rrugë të shtruara me pllaka bekatoni.

Në prononcimin për mediat, kryetar Bejta vuri në dukje që: “Në fshatin Vërtok janë realizuar shumë investime dhe do të vazhdohet të investohet me qëllim që banorëve tu krijohen kushte sa më të mira për jetesë dhe për zhvillimin e ekonomisë familjare”.
Disa nga këto investime të realizuara në terren, i vizitoi sot.

Përgjatë mandatit, tha Bejta, në këtë fshat janë investuar mbi 100 mijë euro. Kryetari Nevzat Bejta bëri me dije që rrugët e shtruar me bekatonë kanë kushtuar rreth 37 mijë euro.

Investimi i komunës së Gostivarit, është mirëpritur edhe nga banorët e fshatit Vërtok, të cilët thanë që fshati ishte lënë pas dore dhe fal angazhimit të kryetarit Bejta po përmirësohen kushtet e jetesës. /Radio Vala

 

4,680 total views, 1 views today

About RV2

Check Also

(Video) Karateistet Alma Pollozhani, Drenusha dhe Diellza Sejdijaj në emisionin Sporti Shqiptar në Zvicër

Grenchen, me 27 Janar 2020 Për herë të parë në emisionin javor Sporti Shqiptar në …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: