Breaking News
Home / Foto Lajme / Trajneri i Young Boys-it, Hütter: KF Skënderbeu ka eliminuar Dinamon, kjo tregon për mundësitë që ka ekipi

Trajneri i Young Boys-it, Hütter: KF Skënderbeu ka eliminuar Dinamon, kjo tregon për mundësitë që ka ekipi

Bernë, me 26 Gusht 2017

Drejtori Sportiv i Nënkampionit të Zvicrës në Futboll, BSC Youn Boys-it, Christoph Spycher dhe trajneri Adi Hütter kanë komentuar shortin e hedhur të Ligës së Europës, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch

“Ky sigurisht nuk është grupi që kemi dashur, por Ne e kemi marrë atë ashtu siç ka ardhur. Parë nga një pikë sportive, Ne presim shanset tona për të përparuar, edhe pse ne e dimë se të gjithë kundërshtarët kanë cilësi. Ne shpresojmë se shumë tifozë do të na mbështesin në ndeshjet në shtëpi. Nuk është një klub zviceran në fazën e grupeve evropiane “, ka deklaruar Drejtori Sportiv i Youn Boys-it, Spycher.

E ndërkaq trajneri Hutter, për Skënderbeun ka thënë se ky klub e ka fituar Dinamon e Zagrebit që do të për mundësitë që ka ky ekip.

“Skënderbeu kanë fituar kundër Dinamo Zagrebit, që do të thotë shumë për mundësitë e këtij ekipi”, tha theksuar Hutter.

Ndeshja e parë KF Skënderbeu – BSC Young Boys, do të luhet në Shqipëri, në Elbasan Arena me 28 Shtator, me fillim në ora 21:05. E ndërkaq ndeshja e kthimit, në Bernë do të zhvillohet me 7 Dhjetor 2017, me fillim në ora 19:00.

K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

Foto: BSC Youn Boys

2,046 total views, 3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sonte në Sportin Shqiptar në Zvicër, flet ish futbollisti Milaim Rama

E Hënë, me 23 Dhjetor 2019 Emisionin radhës, të dytin, SPORTI SHQIPTAR NË ZVICËR, do …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: