Breaking News
Home / Lajme / FC Zürichu i Aliut dhe Rexhepit finalisti i dytë i Kupës së Zvicrës në Futboll

FC Zürichu i Aliut dhe Rexhepit finalisti i dytë i Kupës së Zvicrës në Futboll

Cyrih, me 28 Shkurt 2018

Finalja e Kupës së Zvicrës në Futboll do të jetë midis FBSC Young Boysit dhe FC Zürichut, pasi që këta të fundit në ndeshjen gjysmëfinale sonte në çastet e fundit e mposhtën me rezultat 2:1 FC Grasshoppersin.

Dyshja shqiptare Gjelbrim Taipi dhe Bujar Lika zhvilluan ndeshje të plotë te FC Grasshoppersi, ndërsa Alban Pnishi ishte rezervë. Izer Aliu dhe Lavdrim Rexhepi ishin vetëm në ekipin rezervë te FC Zürichu.

Ndeshja finale midis BSC Young Boysit dhe FC Zürichut do tö luhet  me 27 Maj.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto: FCZ

1,054 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: