Breaking News
Home / Lajme / FC Dardania e Baselit fiton miqësoren e parë në Qipro

FC Dardania e Baselit fiton miqësoren e parë në Qipro

Qipro, me 1 Mars 2018

FC Dardania e Baselit ka fituar ndeshjen e parë kontrolluese në fazën përgatitore që është duke e zhvilluar në Qipro, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch

“Loja e parë testuese në Qipro ku lojtarët tanë treguan një lojë shumë të bukur ku kundërshtari nuk pati asnjëherë mundësi të takojë portën tonë ku ekipi ynë fitojë me rezultat të thellë 9:0 kundër një ekipi vendas, kjo jep me tregu se jemi duke u përgatitur maksimalisht për sezonin pranveror, ku do të jetë një sezon mjaft i vështir dhe interesant”, thuhet në njoftimin e FC Dardanisë së Baselit.

@Kasam Selimi @RadioVala @Alsport.ch

1,508 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

FC Iliria sonte kërkon kualifikimin për gjysmëfinale të Kupës

Solothurn, me 26 Mars 2019 Sonte në mbrëmje, FC Iliria në fushën e Fulenbach-ut, do …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: