Breaking News
Home / Lajme / Shabani dhe Fazliu i dhurojnë tre pikë FC Rapperswil-Jonas (Video)

Shabani dhe Fazliu i dhurojnë tre pikë FC Rapperswil-Jonas (Video)

Rapperswil-Jona, më 16 Prill 2018

Dy gola dhe një asistim i kanë dhuruar dyshja shqiptare FC Rapperswil-Jonas, Egzon Shabani dhe Valon Fazliu, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Shabani në minutën e 25-të hapi serinë e golave, për të vazhduar më pas me asistimin në minutën e 61-të për golin e Turkesit. Njëzet minuta më vonë, Valon Falzliu e përfundoi “ndeshjen” me golin e tretë. Të dy golat e futbollistëve shqiptarë kanë qenë të bukur dhe me mjaftë mjeshtëri të shënuar.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto & Video: SFL

http://www.sfl.ch/challengeleague/matchcenter/match/201718/rj-win-12935/#

2,617 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Gostivari pasurohet edhe me një akademi për portjer

Nga data 15.10.2018 (e Hënë) në Gostivar do të fillon me punë akademia për portjer të …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: