Breaking News
Home / Lajme / Me 24 Qershor në Bazel të Zvicrës do të mbahet Kupa e Unionit në Futboll

Me 24 Qershor në Bazel të Zvicrës do të mbahet Kupa e Unionit në Futboll

Basel, më 13 Qershor 2018

Të dielën e ardhshme, më 24 Qershor 2018, në qytetin e Bazelit, në organizim të Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit dhe Klubit të Futbollit Tetova nga Bazeli, do të zhvillohen garat për Kupën e Unionit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Spektakli do të mbahet në Sportplatz Hörnli Bettingerweg 31, 4058 Basel.

Ky do të jetë edicioni i katër i Kupës së Unionit. Në vitin 2015, në Huttwil fitues doli FC Kosova e Cyrihut, në vitin 2016 finalja u luajt në Gjenevë ku fitues doli FC Prishtina e Bernit, të cilët e mbrojtën këtë Titull edhe në vitin 2017 në finalen e mbajtur në St. Gallen.

Personi për kontakt është Fatmir Osmani, Sekretar i UKSHFZ-së dhe Kryetar i FC Tetova Basel.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

5,551 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Gostivari pasurohet edhe me një akademi për portjer

Nga data 15.10.2018 (e Hënë) në Gostivar do të fillon me punë akademia për portjer të …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: