Breaking News
Home / Lajme / FC Besa e Biel/Biennes me Tetë përforcime (Foto)

FC Besa e Biel/Biennes me Tetë përforcime (Foto)

Biel/Bienne, me 3 Shtator 2018

Kryesia e FC Besës së Biel/Biennes e ka përforcuar ekipin me tetë futbollistë të rinj, për sezonin e ri 2018/19, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.

Katër përforcime janë në mesfushë, tre në sulm dhe një portier.

Më poshtë i keni emrat dhe pozitat e të gjithë futbollistëve të ardhur në ekipin e FC Besës.

  1. #21 Diako Safari, Mesfushor, FC Biel-Bienne
  2. #20 Riad Agushi, Mesfushor, KF Shkëndija Tetovë (Maqedoni)
  3. #9 Arben Alimusaj, Sulmues, FC Grenchen
  4. #5 Murat Salihu, Mesfushor, FC Nidau
  5. #22 Ardrit Veliji, Sulmues, Juniorët A – FC Besa
  6. #17 Sergei Bagdasarian, Mesfushor, HNK Zahreg
  7. #92 Alan Do Nascimento, Portier, FC Wyler
  8. #18 Rinor Hoxha, Sulmues, Juniorët A – FC Besa

FC Besa sezonin e ka nisur me tre fitore në po aq ndeshje, në ligen e 2-të Bern/Jura.

@Kasam Selimi @radiovala.com @albsport.ch

Fotot: Helen Maeder

2,223 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër 16 me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Zürich

Miq dhe dashamirë të emisionit Sporti Shqiptar në Zvicër, për shkak të përhapjes së virusit …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: