Breaking News
Home / Lajme / FC Bashkimi i Flumsit, ekipi shqiptar në Zvicër që po rritet shpejt dhe suksesshëm

FC Bashkimi i Flumsit, ekipi shqiptar në Zvicër që po rritet shpejt dhe suksesshëm

E Shtunë, me 10 Nëntor 2018

FC Bashkimi nga Flumsi i St. Gallenit është skuadra më e re shqiptare në Zvicër.

Për dy vite sa garon në Ligat amatore të rajonit Lindor, FC Bashkimin gjithmonë në tabelë e gjen lartë e më lartë.

Sezonin e shkuar nga liga e 5-të u ngritën në ligën e 4-të, kurse në sezonin aktual 2018/19, renditet në vend të katërt, me 18-të pikë, me katër pikë më pak se ekipi i parë, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch.

Nëntë fitore, asnjë barazim dhe tre humbje është rezultati i përgjithshëm, aktualisht.
Bie në sy golat e shënuar në nëntë takime, gjithsejtë, 35 gola. Takimi i parë në pranverë për Bashkimin është më 7 prill 2019.

@Kasam Selimi
@RadioVala.com
@Albinfo.ch
@Albsport.ch

1,983 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Angellovski publikoi listën e futbollistëve për ndeshjet me Letoninë dhe Slloveninë

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Igor Angellovski ka publikuar listën e futbollistëve për dy …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: