Breaking News
Home / Lajme / Robin Krasniqi sërish Kampion i Europës në kategorinë EBU

Robin Krasniqi sërish Kampion i Europës në kategorinë EBU

 

Dessau/Gjermani, me 18 Nëntor 2018

Boksieri më i mirë shqiptarë i momentit, Robin Krasniqi e ka mbrojtur titullin Kampion i Europës në kategorinë EBU Super Mesatar, njofton Albinfo.ch, përcjell radiovala.com.

Krasiniqi nga juria e ndeshjes u vlerësua me pikë shumë më mirë se kundërshtari i tij, veneculano/spanjolli Ronny Landaeta.

Ndeshja u zhvilluar në qytetin e Dessaut në Gjermani dhe u luajt deri në raundin e fundit, të 12-in.

Pas përfundimit të takimit Krasniqi u shpreh i kënaqur me fitore dhe paraqitjen e tij dhe tha se pa një top stërvitje nuk do ta arrinte rezultatin e sotëm.

 

Fotot: TV mdr Sport Osten

 

@Kasam Selimi

@radiovala.com

@albinfo.ch

3,757 total views, 3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Angellovski publikoi listën e futbollistëve për ndeshjet me Letoninë dhe Slloveninë

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Igor Angellovski ka publikuar listën e futbollistëve për dy …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: