Breaking News
Home / Lajme / SC Kriens-i përfocohet me mbrojtësin shqiptar, Liridon Berishën

SC Kriens-i përfocohet me mbrojtësin shqiptar, Liridon Berishën


E Martë, me 29 Janar 2019

Anëtari më i ri në Brack Challenge Ligën e Zvicrës, SC Kriens-i e ka zyrtarizuar edhe përforcimin e tretë në afatin kalimtar të dimrit. Ekipi nga Luzern-i në mbrojtje është përforcuar me futbollistin shqiptar, Liridon Berishën, njofton albinfo.ch, përcjejllin radiovala.com dhe albsport.ch.

Mbrojtësi 21 vjeçar vjen nga ekipi U21 i FC FC Zurich-ut ku zhvilloi 13 ndeshje në Ligën Promotion.

“Liri na ka bindur në javët e fundit në stërvitje dhe në ndeshjet kontrolluese, atletikë por edhe njerëzore. Ai na përshtatet në mënyrë të përkryer”, ka thënë drejtori sportiv i SCK Kriens-it, Bruno.

Të dyja palët kanë arritur marrëveshje të vlefshme deri në verën e vitit 2020.

@Kasam Selimi

@radiovala.com

@albinfo.ch

@albsport.ch able

5,391 total views, 1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sonte në Sportin Shqiptar në Zvicër, flet ish futbollisti Milaim Rama

E Hënë, me 23 Dhjetor 2019 Emisionin radhës, të dytin, SPORTI SHQIPTAR NË ZVICËR, do …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: