Breaking News
Home / Lajme / FC Iliria siguron kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Solothurn-it

FC Iliria siguron kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Solothurn-it

Solothurn, me 27 Mars 2019

Ka mjaftuar një gol për FC Ilirinë për t’u kualifikuar në gjysmëfinalen e Kupës së Solothurn-it, njoftojnë radiovala.com dhe albsport.ch.

Në derbin kundër FC Fulenbach-ut, për FC Ilirinë, vendimtar ishte goli i Samoell Prenajt në minutën e 59-të.

Ndeshjet e gjysmëfinales do të luhen me 24 Prill dhe Iliria mund t’i këto kundërshtar, F Grenchen 15, FC Lommiswil-in ose FC Leuzingen-in.

Kujtojmë që FC Iliria është ekipi i vetëm shqiptar në Zvicër, që për një sezon i ka fituar dy trofe, atë Ligës së Dytë të Solothurn-it dhe Kupës së këtij, Kantoni, në sezonin 2015/16

@Kasam Selimi

@radiovala.com

@albsport.ch

62,895 total views, 2 views today

About RADIO VALA Redaksia

Check Also

(Video) Sonte në Sportin Shqiptar në Zvicër, flet ish futbollisti Milaim Rama

E Hënë, me 23 Dhjetor 2019 Emisionin radhës, të dytin, SPORTI SHQIPTAR NË ZVICËR, do …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: