Breaking News
Home / Lajme / Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Petar Velinov nënshkruan me Klubin e Basketbollit “Albes”

Lojtari 24 vjeçar Petar Velinov i cili vitin e kaluar ka qenë basketbollistë I ekipit të Angelit në Ligën e Dytë, dhe tani ka vendosë që të ardhmen e tij ta ndanë së bashku me Klubin e Basketbollit Albes, ekip ky I cili do të jetë debitant në Ligën e Dytë të Basketbollit të Maqedonisë.
Velinov angazhohet në KB ALBES me një kontratë një vjeçare, duke përforcuar ekipin në pozitën 1/2.
Velinov dhe Albes do të luftojnë fuqishëm këtë vit për ta përmbushë objektivin e ekipit, që është kyçja në Ligën e Parë të Basketbollit të Maqedonisë.

 117,117 total views,  3 views today

About RADIO VALA Redaksia

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: