Breaking News
Home / Lajme / KB Albes të dielën e nis rrugëtimin në Basketbollin e Maqedonisë së Veriut

KB Albes të dielën e nis rrugëtimin në Basketbollin e Maqedonisë së Veriut

Shkup, me 9 Nëntor 2019

Klubi shqiptar i Basketbollit, ALBES me ndeshjen si mysafir ndaj Partizan Vodno Suns-it në ligën e dytë, debuton në basketbollin e Maqedonisë së Veriut dhe e nis rrugëtimin për në ligën e parë, shkruan radiovala.com.

“Ambiciet tona janë çartë të definuara, ku në sezonin e rregullt do të tentojmë të sigurojmë vend në mesin e katër ekipeve më të mira në grupin e Perëndimit, e më pas nëse na jepet mundësia të luftojmë edhe për njërin nga dy vendet e para që siguron plasman në Ligën e Parë”, thotë Fitim Kryeziu, Kryetar i KB Albesiit.

Na presin takime të renda sepse jemi në një grup shumë të barabartë, dhe njëra prej tyre do të jetë edhe ndeshja e parë që e luajmë nesër (e dielë) me fillim në ora 18:30, thotë Kryeziu.

@Kasam Selimi

@www.radiovala.com

 21,242 total views,  5 views today

About RADIO VALA Redaksia

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: