Breaking News
Home / Emisioni Sporti Shqiptar në Zvicër / Në ora 21:00 në TV Syri transmetohet emisioni i parë Sporti Shqiptar në Zvicër (Video)

Në ora 21:00 në TV Syri transmetohet emisioni i parë Sporti Shqiptar në Zvicër (Video)

Grenchen, me 16 Dhjetor 2019

Sonte në ora 21:00 në TV Syri, transmetohet emisioni i parë Sporti Shqiptar në Zvicër, që drejtohet nga gazetari, Kasam Selimi.

Emisioni i parë i’u kushtua humanizmit të klubeve shqiptare në Zvicër, pas tërmetit të 26-të Nëntorit në Shqipëri.

Si, sa dhe në çfarë formash e ndihmuan klubet shqiptare Shqipërinë? Çfarë përvoje kanë klubet për të organizuar aksione humanitare?

Këtyre pyetjeve do t’u përgjigjen mysafirët e emisionit tim të parë, Baca Skënder Halili nga FC Prishtina e Bernës, z. Fatmir Osmani, kryetari i FC Tetovës së Basel-it, Emrush Osmani, përfaqësuesi i FC Besës së Biel/Biennës, Naim Nuredini, nënkryetari dhe arkatari i Klubit të Motoristave Plisat si dhe Fikret Junuzi, Organizator në Klubin e Motoristave Plisat.

Emisionet e Sportit Shqiptar në Zvicër do ti gjeni në çdo kohë në kanalin e TV Syri-t në Youtube, në ueb faqen e TV-së, www.syri.tv dhe në faqen e dritares informative, www.radiovala.com

Nëse dëshironi të jeni mbështetës ose Sponor të emisionit, na shkruani në faqen elektronike info@syri.tv si dhe në faqen e emisionit në Facebook, @sportishqiptarnezvicer

Kasam Selimi

 28,549 total views,  3 views today

About RADIO VALA Redaksia

Check Also

(Video) Zejdan Alili, futbollist në Gjermani, flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim (26) bashkëbisedim me Zejdan Alilin, Futbollist në SV 1950 Büchelberg e.V. …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: