Breaking News
Home / Emisioni Sporti Shqiptar në Zvicër / (Video) Drejtuesit e Motoristave Shqiponjat në Sportin Shqiptar në Zvicër 14

(Video) Drejtuesit e Motoristave Shqiponjat në Sportin Shqiptar në Zvicër 14

Në Zvicër, ekzistojnë disa klube motoristike shqiptare dhe në emisionin e 14-të, Sporti Shqiptar në Zvicër në TV Syri, kam të ftuar, një nga klubet më të vjetra, klubin Shqiponjat, i themeluar përpara 17-të viteve.

Si funksionon një klub motoristik, çfarë aktivitetesh realizojnë e çfarë aktivitetesh kanë realizuar deri më tani, se çfarë bëjnë SHQIPONJAT në Zvicër, flasim me kryetarin Safet Baftijajn dhe Gazmend Selimin, përgjegjës për kantonet Bern, Solothurn dhe Fribourg.

I falënderoj Safetin dhe Gazmendin, që më dhuruan në fanellë të Klubit të Motoristëve Shqiponjat.

Të gjitha emisionet mund ti gjeni në kanalin zyrtar të TV Syri në Youtube dhe në dritaren informative www.radiovala.com

Bern, me 16 Mars 2020
Kasam Selimi
Autor dhe Udhëheqës i emisionit

28,415 total views, 3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër 16 me Samir Idrizin, trajner i FC Albania Zürich

Miq dhe dashamirë të emisionit Sporti Shqiptar në Zvicër, për shkak të përhapjes së virusit …

Këtë e pëlqejnë %d blogues: