Një kanadez fitoi 43 milionë dollarë në lotari

Otavë, 27 dhjetor 2015 – Një kanadez fitoi 60 milionë dollarë kanadezë (43,3 milionë dollarë) në lotarinë në Kanada. 

Bileta fituese e lojës së njohur “Loto-Maks” u shit në qytetin Misisaga, Ontario. Numrat fitues ishin  5, 8, 9, 12, 22, 39 dhe 45.

Edhe tetë bileta “fatlume” solën shpërblime të mëdha prej një milionë dollarësh kanadezësh (722.000 dollarësh)

Xhekpoti më i madh në historinë e Kanadasë, 64 milionë dollarë kanadezë (49,5 milionë dollarë) u fitua nga lotaria “6 prej 49” në tetor të këtij viti. /Radio Vala

 913 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

“Puthja e Engjujve”, balada më e re e këngëtarit të mirënjohur Elbasan Munishi (Video)

Tetovë, me 16 Korrik 2016 Këngëtari i mirënjohur tetovar Elbasan Munishi pas një sërë projektesh …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: