NJOFTIM – Të hënën do të ketë ndërprerje të Ujit në qytet dhe disa vendbanime përreth

Gostivar, 25 dhjetor – Ditën e Hënë më datë 28.12.2015 nuk do të ketë furnizim me ujë të pijshëm qyteti i Gostivarit dhe vendbanimet  përreth të cilat furnizohen me nga sistemi i ujësjellësit kryesor.

Uji do të ndërpritet për arsye të kryerjes së punëve ndërtimore dhe ndërhyrjeve teknike për kyçje të burimit të ujit me Stacionin Filtrues në fshatin Vërtok.

Kërkojmë mirëkuptim nga ana e qytetarëve. 

Me respekt, 

Drejtoria e Ndërmarrjes Publike “Komunalec”, Komuna e Gostivarit 

 

 718 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

22 vite nga ngjarjet e përgjakshme të 9 Korrikut të vitit 1997 në Gostivar

Gostivar, me 9 Korrik 2019 – Sot pas plotë 22 vitesh, qytetarët e Gostivarit përkujtojnë …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: