BDI tregon "muskujt", me vendim të Qeverisë, mbyllet Jugohromi

Shkup, 24 dhjetor – Qeveria e Republikës së Maqedonisë mbrëmë vonë ka marrë vendimin për të mbyllur Jugohromin dhe të pezullojë punën e kësaj fabrike për një afat të pacaktuar.

Çështja e Jugohromit ishte vendosur ditën e martë si pikë e rendit të ditës të mbledhjes së qeverisë, por u prolongua për të mërkurën. Kjo pike u vu në rend dite pas ndotjes enorme në Tetovë dhe pas protestave masive të qytetarëve, të cilët i drejtuan qeverisë ultimatum për të gjetur zgjidhje.

 779 total views,  2 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: