Sot ajri më i ndotur në Tetovë, Manastir, Shkup, Kërçovë dhe Koçan

Shkup, 23 dhjetor 2015 – Ajri sot në mëngjes është i ndotur në Tetovë, Manastir, Shkup, Kërçovë dhe Koçan.

Stacionet matëse në Tetovë kanë regjistruar koncentrim të grimcave PM10 prej 345 mikrogram në metër kub, në Manastir 270, në Kërçovë 163, ndërsa në Shkup në stacionin matës në Qendër janë matur 283, në Lisiçe 232, Gazi Babë 211, rektorat 171 dhe Milladinovc 89 mikrogramë. /Radio Vala

 805 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: