Do të zgjidhet sekretari i përgjithshëm i KSHZ-së, nesër shpallet thirrja publike

Shkup, 23 dhjetor 2015 – Në dy media të shtypit nesër duhet të shpallet thirrja e parë publike për zgjedhjen e sekretarit të përgjithshëm të Komisionit Shtetëror Zgjedhor (KSHZ).

KSHZ-ja kumtoi se në seancën e  djeshme e ka miratuar Rregulloren për konfirmimin e mënyrës dhe procedurës për zgjedhjen e sekretarit të përgjithshëm të këtij trupi të lartë zgjedhor në vend. /Radio Vala

 716 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: