Filloi dimri

Shkup, 22 dhjetor 2012 – Dimri në Maqedoni dhe në hemisferën veriore të Tokës fillon sot në orën 05 e 47 minuta e 9 sekonda. Gjithashtu për banorët e hemisferës jugore filloi vera.

Në fillim të dimrit dita është më e shkurtër ndërsa nata më e gjatë. Dielli në Shkup nesër do të lindë në orën 06 e 58 minuta, ndërsa do të perëndojë në orën 16 e 5 minuta. Dita do të zgjatë 09 orë e 07 minuta. 

Meterologët për ditën e parë të dimrit paralajmërojnë kryesisht mot me dill dhe më të ngrohtë me temperaturë deri në 17 gradë Celsius. 

Dimri do të zgjatë 88 ditë dhe do të përfundojë më 20 mars të vitit 2016 në orën 05 e 31 minut kur të fillojë pranvera. /Radio Vala

 896 total views,  3 views today

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: