Humb jetën 46 vjeçari nga Gostivari,duke kryer punë ndërtimore

Dje rreth orës 16, gjatë prishjes së një shtëpie në fshatin Vrapcisht, ndaj 46 vjecarit gostivaras me inicialet A.A I cili ka marrë pjesë në prishjen e objektit ka rrënë pllaka e betonit nga kati I parë dhe I ka shkaktuar atij lëndime të rënda trupore nga të cilat gjen vdekjen e sigurt.

Mjekët nga Spitali I përgjithshëm I Gostivarit , me urgjencë kanë ardhur në vendin e ngjarjes , por 46 vjecari kishte ndërruar jetë dhe ata vetëm se e kanë konstatuar vdekjen.          

Organet kompetente kanë bërë ekspertizë në vendin e ngjarjes dhe janë ndërmarrë të gjitha masat për zbardhje të plotë të rastit, ndërsa trupi I pajetë I 46 vjecarit I është dorëzuar familjes për varrim.Radio/Vala

 1,468 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

22 vite nga ngjarjet e përgjakshme të 9 Korrikut të vitit 1997 në Gostivar

Gostivar, me 9 Korrik 2019 – Sot pas plotë 22 vitesh, qytetarët e Gostivarit përkujtojnë …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: