Programi i BE-së për sanimin e dëmeve prej vërshimeve

Shkup, 11 dhjetor 2015

Në Sekretariatin për Çështje Evropiane do të nënshkruhet Marrëveshje për sanimin e dëmeve prej vërshimeve të ndodhura në janar – shkurt të vitit 2015, me çka do të shënohet fillimi i Programit të BE-së për sanimin e dëmeve prej vërshimeve.

Në ngjarje janë paraparë fjalime hyrëse të zëvendëskryetarit të Qeverisë të obliguar për Çështje Evropiane, Fatmir Besimi, të shefit të delegacionit të BE-së në Maqedoni, Aivo Orav dhe përfaqësuesesi rezident i UNDP-së në vend, Luiza Vinton. Radio/Vala

About Kasam Selimi

Check Also

Mickoski: Një ditë pas ditëlindjes sime, më 30 shtator do ta shihni vendimin tim për referendumin

E shfrytëzoj këtë rast t’u drejtohem personalisht qytetarëve të Republikës së Maqedonisë, ndërkaq e njëjta …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: