Woelfli e mban me shpresë BSC Young Boysin

51 – Horou riktheu shpejt në lojë ekipin e YBsë me penalltinë e shënuar vetëm tre minuta pasiqë mysafirët e shënuar golin e avantazhit.

61 – Roger Assale assesi të shënoje. Edhe në situatë ballë për ballë me portierin, Omelin del me i suksesshëm dhe mbron golin e pastër.

64 – Fiton një godtije këndi pasi provoi të shënoje nga afërsia.

67 – Kjo ndeshje do të jetë deri në fund e paqartë. Vendasit kanë inciativën dhe epërsinë. Mbi 30 mijë zëra mbështesin ekipin e trajnerit Adi Hütter

69 – Zëvendësimi i parë në lojë, Shkelqim Demhasaj i inkuadrohet te Luzerni.

70 – Aebsicher shumë afër golit, godet fuqishëm.

76 – Gvilla ekzekuton penalltinë e Luzernit, mbron Woelfli.

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Bekim Ameti i Swiss Pro Akademisë flet për emisionin Sporti Shqiptar në Mërgim

Sporti Shqiptar në Mërgim 56, bashkëbisedues Bekim Ameti, trajner në Akademinë Swiss Pro Realizimi: www.radiovala.com …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: