Dhjetëra mërgimtarë nga Zvicra udhëtojnë për në Sarajevë në Ekskursion Islam

Zagreb, me 25 mars 2016

Në organizim të Xhamisë së Romanshornit – Salmsach-it, në bashkëpunim me Agjencinë Turistike Durmo Tours, dhjetëra mërgimtarë në Zvicër udhëtojnë për Ekskursion Islam, në Zagreb, Sarajevë, Mostar dhe Rijekë.

Ekskursion “Sarajevë 2016”, ka filluar nga data 24 mars dhe do të përfundoje me 27 mars.

“Vazhdon rrugëtimi i jonë ne drejtim të Sarajevës, nën Organizim te Xhamisë së Romansohrnit (Salmsachut) , Roschauhut , St. Galenit ne anijen “Durmo Tours” përplot 84 vet në një atmosferë familjare si tradicionalisht në Durmo Tours, ku janë edhe anëtarë, kryesi e kryetarë të ktyre Xhamive tre Imamve. Shfrytëzuam faljen Namazit te Xhumasë në Xhamin e Zagrebit- rrugtimi vazhdon destinacioni Sarajva”, thekson Ismail Beluli nga Kompania “Durmo Torus”.

K.S /Radio Vala

25_03_2016_durmo_tours_sarajeve

 1,017 total views,  1 views today

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Hendbollistja Belma Beba në Sportin Shqiptar në Mërgim 42

Sporti Shqiptar në Mërgim emisioni i 42-të Bashkëbiseduese: Belma Beba, hendbollistë në Hendbolliste e HSG …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: