Shqipëria humb në miqësoren ndaj Austrisë, mirëpo bëri paraqitje të mirë

Vjenë, me 26 Mars 2016

Kombëtarja Shqiptare e futbollit ka pësuar humbje minimale 2:1, në ndeshjen miqësore të zhvilluar me Austrinë në ndeshjen e zhvilluar në Vjenë.

Ishin vendasit austriakët të cilët shënuan dy gola të shpejtë që në 13-të minutat e para, fillimisht Marc Janko në minutën e 6-të dhe Martin Harnik në minutën e 13-të. Shqipëria e zvogëloi rezultatin në 2:1 bë minutën e 47-të me një gol të bukur të shënuar nga Ermir Lenjani.

Ndryshe Shqipërinë në Ernst Happel e mbështeten me mijëra shqiptarë që jetojnë në Austri por edhe shumë të tjerë që kishin udhëtuar nga viset tjera.

/Radio Vala

26_03_2016_austri_shqiperi_2_1

About Kasam Selimi

Check Also

(Video) Hendbollistja Belma Beba në Sportin Shqiptar në Mërgim 42

Sporti Shqiptar në Mërgim emisioni i 42-të Bashkëbiseduese: Belma Beba, hendbollistë në Hendbolliste e HSG …

Lini një Përgjigje

Këtë e pëlqejnë %d blogues: